Vişnelik Mah. Tuncay Sok No:4/3 Odunpazarı Eskişehir

Vajinal Sağlık İçin Devrim Niteliğinde Lazer Sistemi

Vajinal Sağlık İçin Devrim Niteliğinde Lazer Sistemi

Yaşa ve doğumlara bağlı olarak görülen üriner inkontinans (idrar kaçırma) ve prolapsus (sarkma) gibi pelvik taban hastalıkları dünya çapında ve ülkemizde milyonlarca kadını etkilemektedir.

  • 50 yaş üzerindeki kadınların 60-80’i yaşamları boyunca mutlaka atrofi yani vajinal kuruluk ve incelme yaşamaktadır.
  • Kadınların %40’ında çeşitli idrar kaçırma şekilleri görülmektedir.
  • Bir veya birden fazla doğum yapmış kadınların %50’sinde pelvik taban bozuklukları görülmektedir.

 

Vajina duvarlarında bulunan bağ dokusu pelvik organların desteğini sağlamada önemli bir faktördür. Pelvik tabanda sarkma ve idrar kaçırma gibi bölge organlarının işlevlerini yerine getirmesindeki bozukluklar; zamanla yaş, doğumlar ve genetik yapısal faktörler gibi nedenlerle vajina ve çevresindeki destekleyici bağların gevşemesine bağlı olarak artar.

Kegel egzersizleri dediğimiz pelvik taban kas egzersizleri gibi geleneksel tedaviler düzensiz uygulama nedeniyle başarısız olabilmekte; cerrahi seçenekler etkili olmakla birlikte doğaları gereği komplikasyon risklerini de beraberinde getirmektedir.

Fotona Smooth pelvik tabandaki işlev bozukluklarının belirtilerini azaltmak, pelvik taban desteğini arttırmak ve vajinal duvarlardaki bağ dokusunu güçlendirmek için geliştirilmiş bir lazer uygulamasıdır. Özelliği vajinal mukozaya en uygun dozda ısı iletilmesini sağlayarak vajina duvarında gençleşme ve güçlenmenin sağlanmasıdır.

Fotona smooth lazer teknolojisi mukoza dokusunda maksimum emilimin gerçekleşmesini sağlayan ideal dalga boyunda çalışır.  Dokuya iletilen lazer ışığı daha derindeki dokuları etkilemeden kontrollü ve en uygun dozda yüzeyel iletim sağlayarak yeni kollajen oluşumu ve modellemesini sağlar. Böylelikle herhangi bir kritik yapıyı etkilemeden uygulanan çok kontrollü ve güvenli bir yöntemdir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.